تحقیق و پژوهش ازضرورت‌های افزایش کیفیت است

4/10/93

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی صبح امروز در چهارمین جشنواره ملی تجلیل از تلاشگران کیفیت کشور با قرائت سوره مبارکه «عصر» و با بیان اینکه  نظام اسلامی به دنبال پیاده کردن اصل بزرگ دینی "ایمان و عمل صالح" در جامعه است، خاطر نشان کرد: خداوند در این سوره می‌فرماید تمامی افراد در حال خسران و زیان هستند، مگر کسانی که کارهای شایسته تر انجام می‌دهند و دیگران را به عمل صالح تشویق می‌کنند.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با تأکید بر اینکه قرآن کریم در 100 مورد ایمان و عمل صالح را در کنار یکدیگر آورده  است، تصریح کرد: شرط دینداری صحیح و برخورداری از نعمت‌ها و استعدادهای که خداوند در وجود گل سرسبد مخلوقات جهان یعنی انسان‌ها به عنوان اشرف مخلوقات قرار داده است، ایمان و عمل صالح است.

ایشان عمر را از با ارزش‌ترین و گرانبهاترین سرمایه‌های خداوندی دانست که باید در جهت رشد و پیشرفت روزافزون از آن بهره‌ برد.

به گزارش روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام، آیت‌الله هاشمی رفسنجانی با اشاره به حدیثی از پیامبر اکرم (ص) که می‌فرمایند: «گر دو روز شما با هم مساوی باشد، ضرر کرده‌اید.» گفت: اگر از فکر، قدرت عمل و ابتکارمان درست استفاده نکنیم، قطعاً در زندگی‌مان دچار روزمرگی و در نتیجه زیان و  ضرر بزرگی می‌گردیم.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام خطاب به دست‌اندرکاران برگزاری جشنواره ملی تجلیل از تلاشگران گفت: یکی از ضرورت‌های کار شما تحقیق و پژوهش است که باید با استفاده از آیات قرآن کریم و محققانی که آشنا به مسایل علمی، فنی، صنعتی و به خصوص مبانی اسلامی هستند، کیفیت را به درستی رصد و آن را در تمامی عرصه‌ها افزایش دهند.

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی با قدردانی از افرادی که درصدد افزایش کیفیت در زندگی فردی و اجتماعی انسان‌ها هستند و با اظهار امیدواری از نتیجه بخش بودن این‌گونه همایش‌ها گفت: مسوولین همایش باید در پایان ابعاد مختلف مباحث مطرح شده را بررسی و ارزیابی کنند و از برگزاری همایش‌های تکراری و ناکارآمد جلوگیری کنند.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با تأکید بر اینکه توسعه کشور باید دانش محور باشد، گفت: ایران که سومین کشور دنیا به لحاظ داشتن کلکسیونی از غنی‌ترین منابع طبیعی و دارای مترقی ترین مکتب در دنیا یعنی مکتب اهل بیت(ع) است، استحقاق بیشترین پیشرفت را دارد و باید با دید دینی، ملی و علمی پیش رویم.

در ابتدای این دیدار آقای مهندس نعمت زاده، وزیر صنعت، معدن و تجارت ایران درباره راهکارهای چگونگی افزایش کیفیت در صنعت و دکتر قاضی‌زاده هاشمی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز درباره طرح تحول نظام سلامت پرداختند.

دکتر عبدالله جاسبی نیز با تشریح نتایج جشنواره‌های قبلی به ارائه گزارشی از آخرین دستاوردهای تلاشگران عرصه کیفیت کشور پرداخت.

در این جشنواره با حضور آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، محمدرضا نعمت‌زاده، دکتر قاضی‌زاده هاشمی، حجت الاسلام والمسلمین ابوترابی نایب رئیس مجلس شورای اسلامی ـ عبدالله جاسبی و ریاحی رئیس و دبیر کل جشنواره ملی تجلیل از تلاش‌گران کیفیت کشور، به برگزیدگان این عرصه لوح سپاس و تندیس اهدا شد.