دیدار غم‌انگیز نوروزی در دفتر آیت‌الله هاشمی رفسنجانی

دفتر آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در مجمع تشخیص مصلحت نظام، صبح امروز با حضور کارکنان، مدیران و مسؤولان دفتر و جمعی از همکاران دبیرخانه مجمع، مشاوران رئیس فقید مجمع و به ویژه با حضور مهندس محمد هاشمی، رئیس دفتر، حال و هوای خاص داشت.

در تمام سالهای 76 تا 95 همیشه پانزدهم یا شانزدهم فروردین ماه، دیدار نوروزی کارکنان دفتر با آیت‌الله هاشمی رفسنجانی بود که امسال این رسم معمول و مألوف، در غیاب آن عزیز سفر کرده و در فضایی سرشار از حزن و اندوه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام، مهندس محمد هاشمی در این دیدار، با قرائت دعای تحویل سال، گفت: سالی سرشار از موفقیت‌های فردی و اجتماعی را برای همه‌ی شما، ایرانیان، شیعیان و مسلمانان در اقصی نقاط جهان آرزو می‌نمایم.

رئیس دفتر آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان این جمله که حضور آیت‌الله هاشمی رفسنجانی برای نظام و ایران خیلی مؤثر بود، گفت: مردم ایران و همه‌ی مسؤولان در تمام رده‌ها و نهادها، با حضور معنادار خویش در تشییع جنازه و برنامه ها و مراسم گوناگون، برگ دیگری بر دفتر خدمات ایشان به نظام و کشور و حتی جهان اسلام افزودند.

ایشان با یادآوری همدلی‌های آیت‌الله هاشمی رفسنجانی و مقام معظم رهبری در تمام 60 سال همکاری‌ها، گفت: مطمئناً این فراق برای رهبری بزرگوار نیز سنگین است که برخلاف رسم معمول دوره‌های پیشین مجمع تشخیص مصلحت نظام، هنوز جایگزینی برای ایشان در این نهاد مهم مشورتی و مصرّح در قانون اساسی انتخاب نکرد‌ه‌اند.

مهندس محمد هاشمی، با بیان این جمله که «همه‌ی ما تابع تصمیم رهبری نظام در خصوص آینده مجمع تشخیص مصلحت نظام هستیم»، خطاب به همکاران گفت: اگر با هم بودیم که در راستای تقویت نظام تلاش خواهیم کرد و اگر با هم نبودیم، با شما خداحافظی می‌کنم.

رئیس دفتر مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان این جمله که از همکاری صمیمانه همه‌ی شما در طول 19 سال گذشته تشکر می‌نمایم، گفت: ان‌شاءالله هر جا که هستید، خداوند بهترین‌ها را برای شما تقدیر نماید.

در آغاز این دیدار، ابتدا آقای اصغر افشاری، مدیر کل تشریفات و مراسم، در سخنانی به ذکر خاطراتی از دیدارهای نوروزی با آیت‌الله هاشمی رفسنجانی پرداخت و گفت: امسال برخلاف دیدارهای نوروزی سالهای قبل، ناباورانه به سوگ نشستیم و یاد و نام ایشان را گرامی می‌داریم.

وی پیغام سرکارحاجیه خانم عفت مرعشی، همسر آیت‌الله هاشمی رفسنجانی را به همکاران در دفتر رساند و گفت: به خاطر همکاری‌های چندین ساله، ایشان را حلال و برای علوّ درجاتشان در بارگاه الهی دعا کنید.

آقای افشاری افزود: البته در طول سالهای که افتخار همکاری با ایشان را داشتیم و طبیعی بود که گاهی خطا یا کوتاهی‌های انجام شود، هیچ‌وقت جزء بزرگواری و رأفت پدرانه ندیدیم و ما باید از روح بلند و آسمانی ایشان به خاطر کوتاهی‌های که در انجام وظیفه داشتیم، حلالیت بطلبیم.

همچنین حجت‌الاسلام والمسلمین علی عسگری، مشاور آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در مجمع تشخیص، با تأکید بر این نکته که دنیا وفا ندارد، روح انسانی را میهمان قفس تن دانست و گفت: آدمی هر مقدار که در دنیا بماند، سرانجام به مأوای همیشگی خویش بر می‌گردد.

وی با یادآوری اشعار عرفانی مولانا و شهریار برای سفر جاودانی  روح بشری، گفت:

آنچه از دریاست، به دریا می‌رود                از همانجا کامد، آنجا می‌رود

حجت‌الاسلام علی عسگری، با ذکر بسیاری از خدمات از آیت‌الله هاشمی رفسنجانی برای انقلاب، ایران، تشییع و جهان اسلام، گفت: یکی از ویژگی‌های ممتاز ایشان برخوردهای پدرانه با مجموعه نیروهای درون نظام، در همه‌ی مقاطع انقلاب بود.

گزارش تصویری