پاسخ روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام به اظهارات سخنگوی وزارت خارجه

پيرو اظهارات سخنگوي محترم وزارت امور خارجه در باره سخنان دبير محترم مجمع تشخيص مصلحت نظام كه در نشست خبري روز شنبه و در حاشيه جلسه مجمع تشخيص مصلحت نظام در جمع خبرنگاران بيان شد، توضيح نکاتی چند ضروری به نظر می رسد :
۱- توضيحات سخنگوي وزارت خارجه مستند به خبر رسمي و عين اظهارات ايشان نبوده است
۲- سخنان دبير مجمع تشخيص مصلحت نظام ناظر به گزارش رسمي نهادهای عالی اطلاعاتي وامنيتي كشور بوده كه در صحن جلسه مجمع بيان گرديده و طبيعتا سخنگوي وزارت خارجه از اين گزارش اطلاعي نداشته است.
۳- از «اربيل » به عنوان يكي از محل های برنامه ريزي سازمان سيا ومنافقين وعربستان با كمك عناصری از بعثي های عراق ، در خصوص طراحي آشوب در ايران ياد شده است ، اينكه آيا مسولان اقليم كردستان درجلسه حضور داشته اند یا خیر را بايد مسولان امنيتی بيان كنند.

۴- ضمن‌انتقاد شدید از این نوع اعلام موضع سخنگوی وزارت امور خارجه ، به نظر می‌رسد با توجه به اهمیت موضوع، اظهار نظرِ غیر دقیق، مناسبتی با جایگاه حساس سخنگویی دستگاه دیپلماسی نداشته باشد و همانگونه که آقای قاسمی از ابعاد امنیتی موضوع اظهار بی‌اطلاعی کرده است، انتظار می‌رفت نسبت به کلیت خبر که ماهیتی صددرصد امنیتی دارد با تأمل، اطلاع و دقت بیشتری صحبت می‌کردند.
همانگونه که در نشست خبری دبیر مجمع تصریح و تاکید شد صف معترضان به عملکرد دستگاه ها در سه قوه از عوامل ضد امنیتی و دشمنان قسم خورده ملت جداست و همه مسوولان باید حل مشکلات و رفع دغدغه های مردم عزیز را وجهه همت خود سازند.
در پایان از زحمات وزیر، مدیران و کارکنان محترم وزارت امور خارجه بویژه در پیگیری و کمک به سیر درمان حضرت آیت الله هاشمی شاهرودی رییس محترم مجمع تشخیص مصلحت نظام قدردانی بعمل می آید.
روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام