پيام آيت‌الله هاشمي رفسنجاني به كنگره حزب اراده ملت

بسم الله الرحمن الرحيم

اراده ملت، تعبيري ديگر از افكار عمومي و خواسته مردم است كه از ديرباز محور تشكيل حكومت‌ها در محدوده‌هاي جغرافيايي بوده است و امام راحل نيز پس از پيروزي انقلاب اسلامي، بر تسريع برگزاري رفراندوم براي تعيين نوع حكومت براساس اراده ملت تأكيد مي‌كردند كه نتيجه آن «جمهوري اسلامي ايران» بوده است.

در سالهاي پس از آن نيز هر جا اراده مردم به كمك اداره جامعه آمده، اهداف نظام اسلامي و ايران عزيز به خوبي تأمين شده كه 8 سال دفاع مقدس بهترين و انتخابات رياست جمهوري سال 92 تازه‌ترين مثال آن است.

انتخاب اين عنوان براي نامگذاري يك حزب، در بطن خويش اعتقاد و باور سياسي مسئولين و هيأت مؤسس را نشان مي‌دهد كه البته وفاداري به اين عنوان و محتواي نهفته در آن بايد سرلوحه برنامه ريزي‌ها و فعاليت‌هاي حزب باشد.

با تأكيد مجدد بر رعايت اعتدال، پرهيز از افراط و تفريط و احترام به اراده مردمي، اميدوارم برگزاري كنگره سالانه شما در راستاي نهادينه كردن مردم سالاري ديني باشد و مي‌دانيد كه جويبارها براي محو نشدن در سنگلاخ‌هاي مسير و رسيدن مطمئن به دريا يا اقيانوس، با هم ائتلاف مي‌كنند و رودخانه‌ها را شكل مي‌دهند و الحمدلله تشكيل جبهه‌ها از احزاب همسو، شيوه‌اي پسنديده در ادبيات سياسي كشور شده است و انشاءالله ادامه مي‌يابد تا خلاء وجود احزاب بزرگ را پر مي‌نمايد.

اكبر هاشمي رفسنجاني

رئيس مجمع تشخيص مصلحت نظام