پیام آیت‌الله هاشمی رفسنجانی به جشنواره ملی شعر دانشجویی «ایران من»

پیام آیت الله هاشمی رفسنجانی به جشنواره ملی شعر دانشجویی ایران من و طراحی پوستر دانشگاه آزاد اسلامی- آموزش، کار و فرهنگ از سوی رئیس دفتر هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی قرائت شد.
متن پیام بدین شرح است:

برگزاری همزمان دو جشنواره شعر دانشجویی «ایران من» و طراحی پوستر دانشگاه آزاد اسلامی ـ آموزش، کار و فرهنگ، در یک واحد دانشگاهی، تلفیق ابعاد مختلف فرهنگ و هنر و تعمیق جایگاه آنها در آموزش، کار و فرهنگ است که نیاز ضروری امروز جامعه ماست. انتقال مفاهیم و بیان بخشی از دستاوردهای دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان گسترده‌ترین اقدام فرهنگی ـ دانشگاهی نظام اسلامی، هم جوانان را برای بهره‌برداری از جلوه‌های هنری تشویق می‌کند و هم ضمن اطلاع‌رسانی به جامعه، نهیب بیداری بر مسؤولان است که در جهت استفاده درست از این سرمایه‌های ملی برنامه‌ریزی‌های به روز و مناست‌تری ‌کنند.

برگزاری شعر دانشجویی، آن هم با عنوان «ایران من»، کشف، شناسایی و شناساندن استعدادهای جوانان دانشجو در عرصه شعر و ادبیات غنی فارسی است تا روند فرهنگ غنی شعری ایرانیان همچنان تداوم داشته باشد. مخصوصاً ادیبان جوانی که در قالب‌های سنتی، نیمایی و شعر آزاد و حتی موج نو، حرف‌های جامعه را با زبان شیرین شعر بیان می‌نمایند.

با تشکر از دست‌اندرکاران برگزاری هر دو جشنواره و حسن سلیقه برای تلفیق آنها، امیدوارم دانشجویان عزیز در مقوله‌های فرهنگ از ظواهر عام بگذرند و به موارد خاص بپردازند.

از شاعران، هنرمندان، طراحان و جوانان دانشجو نیز تشکر می‌نمایم که در کنار درس به عنوان اصیل‌ترین برنامه دوران دانشجویی، از مقوله‌ای فرهنگی و اجتماعی نیز غافل نمی‌شوند و سعی می‌کنند روحیه فرهنگی، ادبی و شعر دوستی قوم ایرانی را در روح دانشگاه آزاد اسلامی بدمند و نگذارند مشکلات اقتصادی و سیاسی، هنر ایرانی را تحت الشعاع قرار دهند، هر چند ادبا و شعرای ایرانی نشان داده‌اند که در انتقادات سازنده نیز خالق آثار جاودانی شده‌اند و خواهند شد.

 

اکبر هاشمی رفسنجانی

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام