پیـام بـه همایش تکریم از دکتر موسی زرگر

93/10/17
 

بسم الله الرحمن الرحیم

تقدیر از انسان‌های اندیشمند و عالمان عامل، تکریم و تجلیل از اندیشه‌ها، اخلاق و انسانیت است که عمر خویش را صرف خدمات مؤثر به مردم و جامعه می‌کنند. شخصیت‌هایی که با تمام بی‌نیازی‌ها، از نیازمندان دستگیری می‌کنند و تربیت شاگردان را زکات علم و دانش خویش می‌دانند.

دکتر موسی زرگر که از مبارزان قبل از انقلاب اسلامی بود، همزمان با نخستین روزهای پس از پیروزی به عنوان وزیر بهداری در شورای انقلاب به صف خدمتکاران به مردم و انقلاب نوپا پیوست که حکمشان را از امام راحل گرفته بودند. بعدها با حضور در مجلس شورای اسلامی و حزب جمهوری اسلامی و بیمارستان‌های مهم سراسر کشور، منشأ خدمات ارزنده به جامعه بودند و تلاش‌های ارزنده ایشان برای راه‌‌اندازی ترما، مقدمات پیشگیری از مرگ و میرهای فراوان در تصادفات را در کشور فراهم کرده است.

از دیگر افتخارات زندگی ایشان حضور 10 ساله در تیم پزشکی امام عزیز و پزشک آیت‌الله خامنه‌ای پس از ترور ناجوانمردانه در سال 1360 بود و در جامعه از مصادیق متخصص متعهد بوده‌اند و توجهی که به موضوع ترمّا داشتند، کم نظیر است.

حضور همزمان در اوج و عمق مسایل سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و تخصصی، نشان از جامعیت ایشان در مسایل داشت و الحمدلله آثار قلمی و شاگردان فراوانی که تربیت کرده‌اند، از سرمایه‌های ارزشمند نظام اسلامی ایران است.

این‌جانب با تشکر از اقدام شایسته برگزار کنندگان همایش تجلیل از دکتر موسی زرگر، مزید عمر و عزت و دوام توفیق و سعادت ایشان را از درگاه احدیت متعال خواستارم.

اکبر هاشمی رفسنجانی

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام