تو در نماز عشـق چه خواندی؟!

«رضا سلیمانی»

خوب به خاطر دارم گاهی که به دلیل عمق حقد و کینه‌ها، توهین‌ها و تخریب‌ها، علیه مجاهد نستوه، مرحوم آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، از حد و حدود اسلامیت و انسانیت خارج می‌شد، از ایشان کسب تکلیف می‌کردیم که برای پاسخگویی در برابر این حجم از توهین ها، دروغ‌ها و تهمت‌های آشکار چه کنیم؟!

ایشان با آرامش کامل و با همان لبخندهای همیشگی و معنادار خود می‌گفت: «هیچ» و وقتی تعجب ما را از این پاسخ کوتاه می‌دید، اضافه می‌کرد: «فی قلوبهم مرض، فزادهم الله مرضا و لهم عذاب الیم بما کانوا یکذبون»

باز به یاد دارم در دیدار جمع محدودی که خدمتشان بودیم، یکی از حاضران در ابتدای دیدار به ایشان گفت: آقای هاشمی، متأسفیم که اخیراً شنیده‌ام، شخصی در کسوت ذاکر اهل بیت(ع) و در فضای معنوی دعای عرفه به شما توهین‌های بسیار کرده است. ایشان بلافاصله جواب داد. «مطلب بعد لطفاً»، «دیگه چه خبر»؟!!

این روزها که ایران و انقلاب و نظام اسلامی، قشرهای مختلف مردمی در شهرها و روستاهای سراسر کشور و حتی در سطح بین‌المللی و بسیاری از شخصیت‌های سیاسی و دینی در مجامع جهانی، عزادار رحلت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی هستند و با سیل پیام‌های تسلیت و محبت‌آمیز آنان از داخل و خارج مواجهیم، متأسفانه شنیده‌ایم و یا می‌شنویم فرد یا افرادی هنوز، حتی پس از رحلت رفیق 59 ساله رهبری و شخصیت منحصر به فرد ایشان، دست از حقد و کینه برنداشته، به اقتضای ذات خویش، حتی از پیکر بی‌جان این مرد بزرگ نیز در هراسند با اسم مسلمان، از شرع و انسانیت خارج شده و جملاتی گفته و می‌گویند که ماجرای حلاّج و آن شعر دل‌انگیز را به یاد می‌آورد که با تغییرات امروزی باید گفت:

تو در نماز عشق چه خواندی؟!!

که مدتی است در کام مرگ رفتی و این...

از مرده‌ات هنوز پرهیز می‌کنند!!

مردم فهیم، زمان‌شناس و مؤمن ایران به خوبی می‌دانند که عناوین مختلفی که برخی برای خود یدک می‌کشند، برای این‌گونه افراد هتاک که بر جنازه میّت نیز رحم نمی‌کنند، تکرار حکایت آن دزدی است که به قول مرجع عالیقدر حضرت آیت‌الله العظمی بروجردی(ره) لباس مقدس روحانیت می‌پوشید و به سرقت مال و آبروی مؤمن یا مؤمنین می‌‌پرداخت و اینک در زمانه ما به شکلی دیگر این جماعت، به سرقت حقانیت از نورانیت پیکر بی‌جان عزیزی می‌پردازند که، ماتمش نه تنها رهبری معظم نظام را، که علما، مراجع و شخصیت‌های بسیاری از جهان اسلام در حوزه‌های علمیه قم، نجف، مشهد و... حتی علمای مجامع اهل سنت، اقلیت‌های مذهبی و شخصیت‌های آزاده را در سراسر جهان به عزا نشانده است. «والعاقبه للمتقین»