پیام آيت الله هاشمي رفسنجاني به مراسم بزرگداشت شهید حجت‌الاسلام افتخاری

بسم الله الرحمن الرحیم

یادآوری نام شهید حجت‌الاسلام والمسلمین حاج محمد حسین افتخاری، خاطراتی طولانی از هم‌سنگری زمان مبارزه و زندان تا پیروزی انقلاب و همکاری در مسؤولیت‌های متعدد، به خصوص مجلس شورای اسلامی را در ذهنم تداعی می‌کند که سرشار از مصادیقی روشن برای صبر، صداقت، خلوص، خدمت به خلق و سرانجام شهادت در راه خداست.

شهید بزرگواری که محبوبیت در میان مردم، او را به مقام محبوبیت در بارگاه عدل الهی رساند و در راه رسیدگی به مشکلات نیازمندان، نشان داد که جهاد در راه خداوند و جلب رضایت باریتعالی برای ورود به رضوان، گستره‌ی مکانی و زمانی وسیعی از جبهه‌های 8 سال دفاع مقدس تا مناطق زلزله‌زده رودبار در سال 1369 دارد و آنچه که بر نام انسان، مُهر جاودانگی و زنده بودن در یاد جامعه می‌زند، پوشیدن پیراهن اخلاص است که براساس احکام صریح شرع مقدس، قداست کفن می‌گیرد که برابر با لباس خونین شهدا در میادین جنگ و جهاد است.

با آرزوی علوّ درجات برای این مبارز پیشتاز در انجام وظایف دینی و ملی و همسنگر صبور و صادق سال‌های سخت زندان و شکنجه، امیدوارم با ثبت، حفظ و نشر آثار گفتاری، نوشتاری و رفتاری ایشان، سرمایه‌ای ارزشمند برای راهنمایی جوانان امروز و نسل‌های آینده بگذارید.

فرصت را غنیمت می‌شمارم و صمیمانه‌ترین سلام‌ها را تقدیم مردم خوب خطه گیلان، مخصوصاً در فومنات می‌نمایم و دعا می‌کنم که از سرمایه معنوی ماه مبارک رمضان در جهت خودسازی فردی و اجتماعی استفاده نماییم و با حفظ اصول وحدت در ابعاد دینی، مذهبی و ملی، برای سربلندی ایران عزیز بکوشیم که الگو شدن دین اسلام، مذهب تشیّع و انقلاب اسلامی، آرمان بلند امام راحل و شهیدان بزرگوار بود. ان‌شاءالله

 

اکبر هاشمی رفسنجانی

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام